Aj tento rok sme mali tú možnosť zapojiť sa na našej škole do programu Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu. Je to vlastne rozvojový program. ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť v živote.

18.9. 2019 získalo po celoročnej práci viac ako 200 študentov významnú cenu vojvodu z Edinburghu na zámočku v Gbeľanoch pri Žiline. Tejto slávnostnej ceremónie sme sa zúčastnili aj my dve Katka a Eliška. Ceny nám odovzdali zástupcovia Žilinského a Banskobystrického kraja Erika Jurinová a Ján Lunter, hokejové legendy Michal Handzuš a Richard Pavlikovský, ale aj podnikateľ Oto Kóňa.

Podujatie svojím vystúpením spríjemnila hudobníčka Zuzana Mikulcová a na pódiu sa nešetrilo inšpiratívnymi príhovormi. Počas ceremónie sa každý účastník mohol podeliť o svoje príbehy a o tom ako si prešiel svojou cestou DofE. A verte nebola to ľahká cesta a každý z nás tam hrdo stál a bol pyšný na seba, že to zvládol. Ceremónia v Gbeľanoch bola významná aj tým, že na nej podpisom memoranda odštartovala oficiálna spolupráca medzi Národnou kanceláriou DofE a žilinským a Banskobystrickým samosprávnym krajom. 

Katka Durčáková a Eliška Makanová IV.AUG

lepocreative