Naši študenti excelovali aj na celoslovenskom kole v armwrestlingu

Dňa 29.4 sa naši študenti zúčastnili súťaže v armwrestlingu. Konkrétne celoslovenského kola, ktoré sa konalo ako je už zvykom v Košiciach. Súťaž prebehla v telocvični Technickej univerzity.

Súťažilo sa na troch armwrestlingových stoloch, čo zabezpečilo ľahký a rýchly priebeh súťaže. Začalo sa súťažiť od najľahších váhových kategórií. Ako prví štartovali Patrícia Krivdová, Dušan Didek, Matej Kozák a Peter Babinský. Každý predviedol pekný výkon, ale do finále sa prebojovali len Matej a Patrícia, ktorí si museli na finále počkať do skončenia všetkých zápasov v jednotlivých kategóriách.

Ako posledný v najťažšej kategórii nastúpili Benedikt Hajdúch a Marek Hruboš. Z dvojice týchto študentov sa prebojoval do finále Benedikt.

Do záveru súťaže vstupovali naši študenti s rešpektom a snažili sa vydať zo seba najlepší výkon. Prvá nastúpila do finále Patrícia, ktorá zápas prehrala a tak vybojovala 2.miesto. Ďalšieho finále sa zúčastnil Matej, ktorý takisto vybojoval strieborný kov.

Naši študenti  sa samozrejme tešili najviac na poslednú najťažšiu kategóriu. Všetci sme vedeli, že Benedikt má kvality aby tento zápas vyhral. Nuž príslovie do tretice všetko dobré sa stalo realitou a Benedikt si taktiež odniesol krásne 2.miesto.

Po skončení finále sa ešte uskutočnil boj o absolútneho víťaza, kde si zmerali sily víťazi jednotlivých kategórii.

Na záver môžeme skonštatovať, že naši žiaci predviedli reprezentatívne výkony a pevne veríme, že v ďalších ročníkoch súťaže to dotiahnú o stupienok vyššie.

Do celoslovenského kola rovnako postúpili aj Jakub Trnka III.C a Michal Noga I.B. Bohužiaľ sa súťaže zo zdravotných dôvodov nemohli zúčastniť.

Našu školu reprezentovali: Patricia Krivdová III.G, Benedikt Hajdúch II.B,  Marek Hruboš III.C, Peter Babinský III.D a Matej Kozák IV.C.

                                                                                                                                   Patrícia Krivdová III.G

lepocreative