V uplynulom školskom roku sa pre protipandemické opatrenia uskutočnila aj vedomostná súťaž Mladý Európan online formou. 27. apríla 2021 zasadli pred monitor počítača žiaci IV.C – Matúš Drígeľ, Martin Daňko, Martin Kleskeň, aby si zmerali svoje vedomosti so zástupcami 4 stredných škôl z Oravy a Liptova.  V súťaži 3-členných družstiev o Európskej únii, jej histórii a osobnostiach  náš tím preukázal dobré znalosti a obsadil pekné druhé miesto, keď lepšie výsledky z testu a projektu získali iba gymnazisti z Námestova.

Svoju prvú a zároveň poslednú účasť na súťaži vo farbách našej školy zhodnotili členovia úspešného družstva takto: ,,Mám celkom dobrý dojem z nášho účinkovania v súťaži, no myslím si, že je škoda, že sa konala dištančne. Mali sme dobrý tím a hlavne sme boli zohratí, takže sa nám dobre pracovalo. Trošku nás mrzí, že sme neskončili prví, ale aj druhé miesto sa cení. (Martin Kleskeň)

,,Súťaž bola veľmi pekná, prebiehala v pokojnom duchu. Získal som nové poznatky o európskom parlamente, ale aj informácie o  plánoch Európskej únie do budúcnosti.“ (Matúš Drígeľ)

,,Naučil som sa nové veci a získal lepší prehľad. Škoda len, že to prebiehalo online a že sme nemohli prežiť atmosféru našej prvej veľkej súťaže naživo.“ (Martin Daňko)

Našim reprezentantom – absolventom študijného programu osobný počítač a počítačové siete – prajeme, aby boli úspešní a spokojní so svojou prácou aj v reálnom živote.

Miloš Kázik

lepocreative