Deň Jazykov

Na náš deň sme si pozvali Slovenku žijúcu v zahraničí Mgr. Lýdiu Martinez, ktorá vyštudovala anglický jazyk a literatúru na Univerzite Komenského v Bratislave a ktorú práve znalosť jazyka povzbudila vycestovať a uplatniť sa v Spojených štátoch amerických. Svoje poznatky o tejto krajine nám podala pútavou formou v anglickom jazyku. Priblížila nám minulú aj súčasnú Ameriku očami človeka, ktorý „číta tamojší život v priamom prenose“. Jej prezentácie sa zúčastnili študenti prvých, druhých a tretích ročníkov.

Na cestu nekonečnou ruskou krajinou sme sa mohli vydať spolu so žiakmi IV. AUG triedy, ktorí si pripravili poznávací a zároveň zábavný program pre študentov ruského jazyka. Nielenže sme sa mohli čo-to dozvedieť o najväčšom štáte sveta, o jeho kultúre, tradíciách, ale sme sa aj bližšie spoznali, zoznámili mladší so staršími, starší s mladšími, prekonali sme vzájomné bariéry a v neposlednom rade sme si aj zasúťažili. Veď o tom je predsa jazyk! Nájsť si cestu jeden k druhému.

„Pre mňa ako nemčinárku bola hodina ruského jazyka veľmi zaujímavá. Rozumela som v podstate všetkému, čo nám pani profesorka a výborne pripravení študenti 4. ročníka povedali. Zabavili sme sa rôznymi aktivitami ako vedomostný kvíz, kreslenie či tancovanie slávnej Kalinky.“ J (Katka Košturiaková)

„Deň jazykov poznačil aj nás ruštinárov. Bežná hodina sa akosi zmenila... Prezentácia Ruska, súťaže a spoznanie tejto destinácie formou kvízu malo úplne iné gráááády. Určite mi všetci dajú za pravdu.“ J (Dávid Lubas)

„Большое спасибо“ – veľké ďakujem patrí žiakom IV. AUG triedy, ktorí sa zhostili výzvy byť moderátormi a manažérmi tohto dňa jazykov na výbornú alebo akoby Rusi povedali na „пятёрку“.

PhDr. Monika Barčáková

Mgr. Eva Káziková