Bronz pre úspešných absolventov DofE

Dňa 19. 9. 2018 sa v Cheteau Gbeľany pri Žiline  konalo slávnostné odovzdávanie bronzových cien programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE). Zo Spojenej školy v Nižnej bolo ocenených 8 študentov. Slávnostná ceremónia začínala privítaním a úvodným slovom, kde sa všetkým prihovoril veľvyslanec Spojeného kráľovstva Andrew Gharth a potom nasledovalo samotné odovzdávanie certifikátov a bronzových odznakov v menších skupinách.

Drina, zábava, zážitky a tri stanovené ciele v oblastiach: talent, šport a dobrovoľníctvo. A napokon dobrodružná expedícia, ktorá nás dokonale preskúšala vo všetkom. Putovali sme horami, dolami, blúdili  lesmi ako v najväčšom bludisku a bojovali aj napriek búrke a sústavnému lejaku. Zmokli sme do poslednej nitky, no oheň bol našou spásou, ale aj nepriateľom topánok a ruksakov, a hoci sme boli plní strachu, dosiahli sme svoj cieľ.

 Všetky tieto slová opisujú jeden školský rok  strávený zapojením sa do úžasného celosvetového projektu, ktorý vytvoril manžel kráľovnej Alžbety II a  dnes je populárny na celom svete. Tisícky mladých ľudí pracujú na sebe, pracujú na tom, aby zvládli svoju cestu k vytúženému cieľu a zároveň sa posúvajú vpred. Toto ocenenie mladým pomáha aj pri výbere zamestnania, či vysokej školy.

Každý, kto sa chce posunúť vpred a chce dosiahnuť svoj cieľ, musí byť ochotný a schopný  prekonávať sám seba. A práve DofE je jedna z ciest ako pracovať na svojej cieľavedomosti, vytrvalosti a dostať sa až za vlastné hranice.

                                               Linda Dudášová, Lucia Garajová, III.AUG

 

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná