Spojená škola - novinky (451)

Naši futsalisti začali výborne

piatok, 19 október 2018 10:40

Dňa 16.10.2018 sa naši študenti zúčastnili okresného kola vo futsale SŠ, ktoré sa konalo na GMH v Trstenej. Chalani, ktorí boli zložení z tretích ročníkov si počínali počas celého turnaja, veľmi dobre. V úvodnom zápase sme nastúpili proti SOŠ Lesníckej. V našej hre bolo vidno, že sa jedna o prvý zápas v turnaji. Síce sme súpera predčili po všetkých stránkach,  chýbalo mi určite väčšie nasadenie hráčov. V druhom stretnutí nás čakalo domáce GMH. Súper bol omnoho kvalitnejší ,ale chalani zlepšili pohyb a rozdielom triedy sme vyhrali.

Vyhodnotenie školského kola súťaže „ZENIT“ v elektronike šk. r. 2018/2019

piatok, 19 október 2018 05:59

V 41. týždni zorganizovali učitelia elektroniky teoretickú časť  školského kola súťaže „ Zenit“ v elektronike, pre školský rok 2018/2019 v kategórii B. Súťaž bola realizovaná formou testu, ktorý obsahoval otázky a príklady z elektrotechniky, elektroniky a výpočtovej techniky.

Európsky týždeň športu na našej škole

utorok, 16 október 2018 08:58

Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. V tomto roku, v termíne od 23. do 30. septembra, prebehol už jeho 4. ročník. Hlavnou témou kampane ostáva „#BeActive“, ktorá má nabádať k pohybu, a to nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok.

Deň Jazykov

piatok, 12 október 2018 07:07

„Jazyk je cestovnou mapou svojej kultúry. Vypovedá o tom, odkiaľ jej ľudia pochádzajú a kam smerujú.“ Rita Mae Brown

26.september je už od roku 2001 vyhlásený za Európsky deň jazykov. Ľahostajná v tomto smere nezostala ani Spojená škola v Nižnej. Pri tejto príležitosti učitelia anglického a ruského jazyka zorganizovali akciu s rovnomenným názvom, ktorou chceli študentom priblížiť cudzí jazyk ako reálny komunikačný prostriedok a nielen ako jeden z predmetov, z ktorého dostávajú na vysvedčení známku.

Okresné a krajské kolo v Cezpoľnom behu

štvrtok, 11 október 2018 12:07

Dňa 2.10.2018 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola v cezpoľnom behu stredných škôl, ktorý sa už tradične konal v Zuberci. Náročnú trať dlhú 5,5 km, zvládli naši študenti veľmi dobre a po prvom (Peter Bača), treťom (Tomáš Ujmiak) a jedenástom (Branislav Papán) mieste si zabezpečili postup na krajské kolo do Liptovského Mikuláša z 1.miesta za družstvá.

Bronz pre úspešných absolventov DofE

streda, 03 október 2018 06:00

Dňa 19. 9. 2018 sa v Cheteau Gbeľany pri Žiline  konalo slávnostné odovzdávanie bronzových cien programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE). Zo Spojenej školy v Nižnej bolo ocenených 8 študentov. Slávnostná ceremónia začínala privítaním a úvodným slovom, kde sa všetkým prihovoril veľvyslanec Spojeného kráľovstva Andrew Gharth a potom nasledovalo samotné odovzdávanie certifikátov a bronzových odznakov v menších skupinách.