Spojená škola - novinky (445)

V EUSTORY O KREHKOSTI SLOBODY

piatok, 06 júl 2018 09:04

ziman

,,Sloboda je krehká, musíme si ju chrániť.“ Pod týmto mottom sa uskutočnil 13. ročník celoslovenskej súťaže EUSTORY. Jej účastníci – študenti stredných škôl − mali spracovať príbeh človeka prenasledovaného totalitným režimom. Do súťaže sa zapojila aj žiačka našej školy – Eva Valková z III.AUG, ktorá vo svojej práci priblížila inšpiratívny príbeh svojho rodáka Viktora Trstenského. Tohto katolíckeho kňaza z Trstenej nedokázali  komunisti zlomiť ani väznením, ani mučením, ani zastrašovaním, a preto môže byť  pre mladú generáciu príkladom odvahy a charakteru.

STATOČNÝ BOJ TROCH NAŠICH MUŠKETIEROV

utorok, 26 jún 2018 06:38

ziman

,,Tam pod Tatrami v slovenskej zemi / strhol sa tam boj preveliký...“

Našťastie o výsledku tohto boja, ktorý sa uskutočnil  14. júna 2018 v  Novom Smokovci, nerozhodovali zbrane, ale vedomosti účastníkov národného kola vedomostnej súťaže Mladý Európan.  Medzi trinástich účastníkov finále tohto podujatia patrilo aj trojčlenné družstvo Spojenej školy v Nižnej – v zložení Matej Gonda (II.D), Patrik Sameliak  (II.D) a Patrik Gasper (III.C), ktoré si svoju účasť zabezpečilo víťazstvom v oblastnom kole tejto renomovanej celoštátnej súťaže.

VYSOKÉ TA3

štvrtok, 21 jún 2018 06:46

Na konci mája strávila III.A v rámci kurzu KOŽAZ 3 dni v našich veľhorách. Keďže počasie vyšlo na jednotku, podarilo sa nám všetko, čo sme si naplánovali. Prvý deň turistika v okolí Štrbského plesa, horská bobová dráha, večerná opekačka. Nezabudnuteľným zážitkom bol určite 20 km dlhý výstup na našu najvyššie položenú Téryho chatu (2012m.n.m). Kto ešte váha, prikladáme pár fotiek, ale odporúčame vidieť naživolaughing.

Odborná prax v EDM

štvrtok, 21 jún 2018 04:13

Naši žiaci tretieho ročníka odboru programovanie a riadenie CNC strojov, sa v dňoch 13.6. až 15.6.2018 zúčastnili odbornej praxe vo firme EDM s.r.o. Počas tejto praxe si žiaci mohli vyskúšať prácu na trojosom obrábacom stroji Quaser MV214 pracujúcim pod platformou Heidenhain. Celý čas pracovali pod dozorom kvalifikovaných pracovníkov z firmy, a aj majstra odbornej výchovy.

Zelený plenér 2018

streda, 20 jún 2018 11:23

V dňoch  11. až 15.júna 2018 sa žiaci 1.ročníka strednej umeleckej školy zúčastnili povinného krajinárskeho kurzu v rekreačnom stredisku  pri Ústí nad Priehradou. Absolvovanie tohto podujatia je povinné a vyplýva priamo z ŠVP. Trvá 5 dní po 7 vyučovacích hodín. Hlavným cieľom kreslenia v plenéri je rozšírenie  kresliarskych i maliarskych  zručností žiakov spojené s hľadaním nových možností využitia krajinárskych motívom  od detailu až po veľké celky.  Žiak mal vytvoriť každý deň dve práce, ktoré budú zarátané do celkovej klasifikácie  odbornej umeleckej praxe.

Výrazný úspech na Gorazdovi

streda, 20 jún 2018 09:42

Dňa 14.júna 2018 sa v Dome kultúry Námestovo uskutočnilo vyhodnotenie  23. ročníka  celoslovenskej výtvarnej súťaže detí a mládeže. GORAZDOVO VÝTVARNÉ NÁMESTOVO  tematicky zamerané na národnú históriu. Podujatie  zorganizovali nasledujúce inštitúcie: Mesto Námestovo, Dom kultúry Námestovo, Národné osvetové centrum Bratislava, Spoločnosť svätého Gorazda Bratislava, Rímsko - katolícky  farský úrad Námestovo.