Spojená škola - novinky (422)

Veľký futbal študenti

pondelok, 23 apríl 2018 04:58

Dňa 11.04.2018 sa naša škola zúčastnila okresného kola vo veľkom futbale SŠ na futbalovom ihrisku v Trstenej. Naše omladené družstvo si najskôr zmeralo sily so Spojenou školou Tvrdošín. Zápas mal dva rozdielne polčasy. Úvodný patril jednoznačne nám, ale svoje šance sme nedotiahli do gólového zakončenia. Druhý polčas sa potvrdilo známe pravidlo: „Nedáš, dostaneš!“. Súper využil z maxima minimum a zvíťazil 2:0. Posledný zápas sme odohrali s domácim GMH z Trstenej.

Štúrovo pero 2018

pondelok, 23 apríl 2018 04:56

Časopis Gaudeamus získal Cenu televízie Markíza I. stupňa

Raz v roku Krajskú knižnicu Ľudovíta Štúra vo Zvolene zaplnia študenti stredných a vysokých škôl z celého Slovenska. Tak tomu bolo aj 20. a 21. apríla 2018, keď približne dve stovky mladých ľudí spojila jedna z najprestížnejších celoslovenských súťaží – Štúrovo pero. „Pre nás to nebola len súťaž, ale predovšetkým výborné školenie a veľká skúsenosť,“ povedal Dávid Lubas, redaktor časopisu Gaudeamus.

Alternatívne zdroje energie

streda, 18 apríl 2018 09:00

V dňoch od 5. - 9. apríla si kolégium Zelenej školy pripravilo pre ostatných študentov Spojenej školy výstavu zameranú na alternatívne zdroje energie, ktorú sme nainštalovali v klubovni školy. Žiaci všetkých ročníkov a odborov si mohli prísť výstavu pozrieť počas veľkých prestávok. Keďže táto výstava bola zameraná na energiu, žiaci z umeleckej školy namaľovali obrazy, týkajúce sa elektrárni. Iní zase napísali eseje alebo vytvorili plagáty.

Dobrá partia dosiahla vynikajúce výsledky

streda, 11 apríl 2018 11:10

Úspešné ťaženie našich stolných tenistov začalo 15. januára, kedy sa v telocvični Spojenej školy odohral turnaj o Majstra školy. V tomto roku sa turnaj konal bez dievčenského zastúpenia, ani to však neubralo jeho na atraktivite. Že má tento šport u nás dobrú tradíciu svedčí aj celková účasť a úroveň jednotlivých zápasov. Do vysiľujúceho zápolenia sa tak zapojilo 31 chlapcov. Konečný výsledok:

SÚŤAŽ O KNIHÁCH SO VZÁCNYM HOSŤOM

nedeľa, 01 apríl 2018 19:45

gabcik

,,Aj keď naše družstvo nezískalo najviac bodov, aj tak sme si zo súťaže odniesli veľa informácií a odišli s dobrým pocitom, lebo atmosféra bola príjemná a návštevou nás potešil aj syn Mila Urbana. Na súťaž sa teším aj na budúci rok.“ Slová Mateja Gondu, žiaka II.D, v skratke vystihujú atmosféru súťaže Literárny päťboj. Druhý ročník tejto vedomostnej súťaže sa uskutočnil 27. marca 2018 v klubovni našej školy a zúčastnilo sa na ňom 14 trojčlenných družstiev. Na účastníkov súťaže čakalo 5 okruhov rôznorodých úloh, venovaných knihám a ich autorom.

VOLEJBALOVÝ TURNAJ

streda, 28 marec 2018 10:48

Po úspešných volejbalových rokoch 2011 – 2013 sme mali dlhší útlm. Nie žeby naši, študenti nevedeli hrať volejbal, ale bolo problematické zostaviť jeden funkčný tím, ochotný zostať poobede na tréning. Sme šťastní, že sa to tento rok prelomilo a podarilo sa nám absolvovať viacero tréningov a mohli si ísť zmerať sily s inými školami.