Návšteva galérie Márie Medveckej v Tvrdošíne

piatok, 19 október 2018 05:50

   Dňa 26. 09. 2018 náš kolektív  školského internátu navštívil galériu známej národnej umelkyne Márie Medveckej, kde mal vystavené svoje diela aj umelec a výtvarník Hieroným Balko pod názvom „ Snívanie v podkroví.“ 

Finančná gramotnosť

štvrtok, 27 september 2018 16:36

Nakoľko v plánoch práce školského internátu máme zapracovaný  Národný štandard finančnej gramotnosti, pre vedenie žiakov v tejto oblasti rozvíjania finančnej gramotnosti  sme dňa 25.9.2018 uskutočnili besedu prostredníctvom odborníkov z inštitúcie pre poisťovanie a sporenie. Naši žiaci sa mali možnosť oboznámiť ako niektoré spoločnosti umožňujú jednoduché a prehľadné investovanie dôchodkových úspor, ktoré si klient môže kedykoľvek skontrolovať. Žiaci sa taktiež mohli zamýšľať a v otvorenej diskusii uvažovať o správnych ekonomických návykoch.

Batikovanie

pondelok, 28 máj 2018 07:15

Skupinka dievčat z internátu sa spolu s pani vychovávateľkou zúčastnili peknej akcie v Trstenej v komunitnom centre SINAJ, kde sa  prezentovala batika a to sprejovou technikou. Naše žiačky si tak mohli vyskúšať a vytvoriť tričko podľa vlastnej ,,umeleckej" fantázie. Ďakujeme komunitnému centru a aj v budúcnosti sa radi zúčastníme na rôznych podujatiach.

Pletenie korbáčov

pondelok, 16 apríl 2018 18:24

Dni pred Veľkou nocou i počas nej majú svoje dlhoročné tradície. Jednou z nich je aj pletenie vŕbových korbáčov. Techniku pletenia korbáča z ôsmych prútov si vyskúšali aj naši chlapci na internáte. A niektorí veru predviedli, že v tejto technike majú výborné zručnosti aj veľkú dávku trpezlivosti. Tvorivú prácu sme si spríjemnili rozprávaním o tradíciách a veľkonočných zvykoch v našich regiónoch a domácnostiach.

Literárny kvíz

piatok, 13 apríl 2018 05:54

Naše literárne vedomosti sme si preverili v súťažnom kvíze dňa 27. marca v knižnici. Tentoraz však súťaž neprebiehala v družstvách, ale každý súťažil za seba. Vedomostné otázky boli rozdelené do troch častí: 1. Literárne diela, 2. Autori , 3. Literárne všeličo. Najviac bodov v súťaži získali žiačky: Mária Jedináková, Gabriela Galčíková  a Nikola Grisová.

BESEDA S PREVENTISTOM

štvrtok, 15 február 2018 13:04

Dňa 8. februára k nám zavítal na besedu preventista z Okresného riaditeľstva PZ v Dolnom Kubíne kpt. Mgr. Tibor Šándor. Hlavnou témou besedy bola Internetová bezpečnosť. Elektronická komunikácia okrem množstva výhod prináša so sebou aj skryté nebezpečia: kyberšikanu, nevhodný obsah, internetovú závislosť, zneužitie identity. Preventista upozornil žiakov na toto nebezpečie i na to ako sa mu vyhnúť.

Strana 1 z 13

Zasielanie noviniek

Zaregistruj sa a budeš informovaný o dôležitých udalostiach na škole, o školskom časopise alebo pripravovaných udalostiach
Budeš priamo v dianí a nič ti neunikne

Sme tu pre Vás

Telefón: +421 43 5381405
Email: ssnizna@ssnizna.sk

Spojená škola
Hattalova 471
027 43 Nižná